Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Mobil Sohbete Bağlan
play store app store

Kadınlar Aralarında Seksi Konuşuyor

Kadınlar Aralarında Seksi Konuşuyor

Kadınlar Kendi Aralarında Seksi Konuşuyor. Evli Kadınların Aralarında Yaptıkları Seks Sohbeti Sohbet Hattı. Kadınlar arasında konuşulan sohbet konuları tabii ki çok çeşitli. Ama bu çeşitlemenin içinde bir de, seks konusu var. Şöyle ki, yapılan araştırmalar, kadınların biraraya geldiklerinde sık sık seks hayatlarıyla ilgili özel olayları birbirlerine anlattıklarını gösteriyor…

 

KADINLAR SEKS KONUŞUYOR

 

Araştırmacılar, kadınların mutlaka bir kişiye, çok yakın bir dostlarına seks hayatlarıyla ilgili bazı sırları açıkladıklarını saptamışlar. Belleğinizi iyice zorlarsanız, siz de seks hayatınızla ilgili bazı gerçekleri başkalarıyla tartışmış olduğunuzu hatırlayacaksınız…

 

Erkeklerin kendi aralarında en fazla seksten sözettikleri iddia edilir. Son araştırmalar, bu iddiaların da doğru olmadığını ortaya koyuyor. Bilinenin aksine erkekler, kendi aralarında seksten söz etmeyi pek sevmiyorlar. Erkeklerle kadınların arkadaş ilişkileri de birbirinden çok farklı. Erkeklerin arkadaşlıkları, kadınlarınkilere göre, çok daha yüzeysel kalıyor. Kadınlar en önemli sırlarını arkadaşlarıyla paylaşmak istiyorlar. Yaşadıkları olayları, arkadaşlarına ayrıntılarıyla anlatmak için sabırsızlanıyorlar.

 

Şehirli kadınlar daha suskun

 

Kadınların seks hayatlarıyla ilgili ayrıntıları arkadaşlarına anlatmaları acaba bir tür ihanet sayılır mı? Bazılarına göre, kadınla erkek arasında geçenleri başkalarının öğrenmeleri sakıncalıdır. Bu, bir bakıma ihanet sayılır. Özellikle, gelip geçici bir ilişki içinde olan kadının seks hayatının ayrıntılarını açıklaması yadırganmaz. Ama bir yaşam boyu süreceğine inanılan beraberliklerde durum farklı algılanabilir.

 

Psikiyatristler ise kadınların kendi aralarında seks ilişkilerini tartışmalarını sağlıklı bir gelişme olarak nitelendiriyorlar. Kadınların seks sorunlarını giderebilmek için hemcinsleriyle dertleşmeleri hiç yadırganmıyor. Ve belki inanmakta güçlük çekeceksiniz ama, kırsal kesimlerde yaşayan kadınlar, seks konularında şehirdeki hemcinslerinden daha rahatlar. Ancak uluorta herkes ile seksten konuşmak doğru bir davranış olmaz. Uzmanlar, seks hayatınızı açıklayacağınız kişileri seçerken çok dikkatli olmanızı öneriyorlar. Örneğin sırdaşınız, aynı zamanda eşinizin ya da sevgilinizin de arkadaşı olmamalı. İş yerindeki arkadaşla seksten sözetmek pek de akıllıca bir davranış olmaz. Hayatınızın bazı özellerini başkalarıyla paylaşırken, bu kişilerle aranızdaki dostluğun derecesini iyi ölçmüş olmanız gerekir. Aksi halde sonrdadan pişmanlık duyabilirsiniz ve de açık sözlülüğünüz size pahalıya malolabilir.

 

Kadınlar, seks hayatlarını arkadaşlarına neden anlatırlar? İşte zihinleri kurcalayan bir soru daha. Kadınlar, birbirlerine seksten sözederken hangi konulara öncelik tanıyorlar? Uzmanların açıklamalarına göre, seks hayatıyla ilgili konuşmalar öncelikle ve özellikle bazı endişeleri dile getirme arzusunun bir sonucu. Kadınlar, seks hayatlarındaki davranışlarının doğru olup olmadığını anlamak ve güvendikleri kişilerin onayını alabilmek için seks sorunlarını dile getiriyorlar.

 

Kadınların en çok zihinlerini kurcalayan konu, orgazma ulaşmak. Orgazmın sıklık derecesinin yeterli olup olmadığı kadınları özellikle son zamanlarda çok fazla düşündürmeye başladı. Bir süre öncesine kadar orgazmın gerekliliğini akıllarına bile getirmeyen kadınlar, şimdi çok daha farklı bir tutum içindeler. Kadınlar bir de seks yapma sıklığı konusunda endişeleniyorlar. Eşleriyle ne sıklıkta seks yapmalarının normal sayılacağını öğrenmek için hemcinslerine danışma gereğini duyuyorlar. Eğer seks ilişkileri eskiden olduğu gibi fazla sık tekrarlanmıyorsa, kadınla erkeğin beraberliğinde bazı sorunların bulunduğunu mu düşünmek gerekir? Kadınlar, yakın arkadaşlarına bu soruları sormak istiyorlar ve artık soruyorlar da…

 

Çok eğlenceli buluyorlar

 

Bir yandan da, kadınlar artık seksten konuşmayı eğlenceli bulmaya başladılar. Seks konuları, kadın arkadaşları birbirlerine daha çok yaklaştırıyor. Fakat seks hakkında konuşurken çok da dikkatli olmak gerek. Açıklamaların dozunu kaçırdığınız zaman konuşma amacından sapmaya başlayabilir. Zaman zaman, geleneklere meydan okumak, tabuları yıkma isteği de konuşmalarda seks konusuna ağırlık verilmesini sağlıyor. Kadınlar cesur ve açık sözlü olduklarını kanıtlamak için bu yola başvuruyorlar. Erkeklere duyulan öfke de kadınların kendi aralarında seks konularına değinmelerine yol açabiliyor. Erkeğe duyulan öfke yüzünden onun seks ilişkisindeki beceriksizliği ayrıntılarıyla anlatılıyor. Anlayacağınız, artık arkadaş toplantılarında, yemekli davetlerde havayı yumuşatmak ve hoşça vakit geçirmek için seks ile ilgili konulara değinmek moda oldu. Seks hayatıyla ilgili fıkraları kadınlar da birbirlerine anlatmaya başladılar.

ESohbetim 52 okunma
Cevap bırakın
alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50