Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Mobil Sohbete Bağlan
play store app store

Adıyaman Sohbet, Adıyaman Sohbet Odası

Adıyaman Sohbet, Adıyaman Sohbet Odası

Adıyaman Chat Siteleri. Adıyaman Sohbet Odaları içerisinde binlerce Adıyamanlı kullanıcılarımız Ücretsiz Sohbet , Chat yapıyor ve kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Adıyaman Sohbet Odaları içerisinde sadece Adıyaman değil Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinden de kullanıcılar var.

Farklı il ve ilçelerden olup Adıyaman Sohbet Odaları içerisine giren kullanıcılarımızın amaçları ise Sohbet ederken aynı zamanda kendilerine Adıyaman‘dan arkadaşlar edinmektir.

Kaliteli olarak Parasız Sohbet etmek ister misin?

Gizli Kaçak Sohbet Odaları sizler için aktif. Hemen katılım sağla en güzel vakitlerini bizimle geçir Sohbet yap. Sadık güvenilir dostları bulmak artık çok zor. REAL hayatımızda da sanal hayatımız da bunun bir çok şeklini elbette hepimiz yaşamışızdır. Hepimizin yeni insanlarla tanışmaya ihtiyacı var. Bu durumda  sizlere önereceğim GizliKacak.com olarak hizmet vermekteyiz.

7/24 Online Canlı Gizli Kaçak Sohbet Ortamı sağladık. Siz değerli kullanıcılarımız dünyanın her yerinden bilgisayar tablet ve de mobil akıllı cep telefonlarınızla bağlanabilirsiniz. Yeni bireylerle arkadaşlık dostluklar kurarken. belki de yeni aşklara yelken açabilirsiniz. Bu güzel Sohbet platformunda sizlerde yerinizi almak istemez misiniz?

esohbetim.com, mobil chat, esohbetim.net sesli sohbet, mobilgeveze.com kameralı chat, okeyazram görüntülü sohbet, seslihepkal.

Radyo salonumuzdan yeni tanıştığınız arkadaşlarınıza istek şarkılarda bulunabilirsiniz. Muhabbet Sohbet Chat Ask Mobil gibi Canlı Grup Sohbetleri yaparken oldukça eğlenebilirsiniz. Özel olarak tanışmak istediğiniz insanlarla özelden muhabbet edebilirsiniz. Çeşitli zeka strateji kelime gibi oyun salonlarında rakiplerinizle yarışabilirsiniz. Haydi sende bize katıl bu güzel mekanda yeni insanlarla tanış kaliteli Sohbet Muhabbet et.

Peki biraz da Adıyaman ilimiz hakkında bilgiler verelim. İlimiz hakkında biraz bilgilere sahip olalım ki Sohbet Odaları içerisinde Adıyamanlı kullanıcılar ile Sohbet ederken yabancılık çekmeyelim.

Adıyaman Hakkında

Adıyaman, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir ilidir. İdari merkezi Adıyaman şehridir.

İl nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu 2021 verilerine göre 632.459’dur. Bu nüfusun %86,51’i şehirlerde yaşamaktadır. İl sınırları içerisinde 1 üniversite bulunmaktadır; Adıyaman Üniversitesi. İlin yüzölçümü 7337 m²’dir. İlde km²’ye 85 kişi düşmektedir. (Bu sayı merkez ilçede 168’dir.) İl merkezinin denizden yüksekliği: 701 m.’dir.

2020 yılında TÜİK verilerine göre merkez ilçeyle beraber 9 İlçe, 23 belediye, bu belediyelerde 173 mahalle ve ayrıca 453 köyü vardır.

Tarihçe

Adıyaman ili topraklarında en eski yerleşim dönemlerine ait izler bulunmaktadır. Adıyaman ili Palanlı köyü sınırları içerisindeki Palanlı Mağarasında yapılan incelemelerde burasının tarihinin M.Ö. 40.000 yıllarına kadar uzandığı belirlenmiştir. Samsat-Şehremuz Tepede yapılan arkeolojik incelemelerde M.Ö. 7.000 yılından M.Ö. 3.000-1.200 yılları arasındaki Tunç Çağı’na kadar yerleşime ait izlere rastlanılmıştır.

Hitit-Mitanni mücadelesi esnasında el değiştiren bölgenin M.Ö. 1.200 den sonraki dönemde karışık bir dönem yaşandı. 708 yılına kadar Geç Hitit Devletlerinden Kummuh’ların egemenliğinde kalan Adıyaman ili toprakları Asur hakimiyetine geçti.

M.Ö. 6. yüzyılda bölgede başlayan Pers egemenliği Büyük İskender’in bu devleti yıkmasıyla son buldu. Makedonya Krallığı hakimiyeti kısa sürmüş, Büyük İskender’in ölümüyle bölge generallerinden I. Seleukos Nikator tarafından M.Ö. 321′ de kurulan Seleukos İmparatorluğu topraklarına katılmıştır.

ESohbetim 29 okunma
Cevap bırakın
alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50